2015 Zabudowa mieszkaniowa „SPRINGBACH HÖFE” w Paderbornie
konkurs urbanistyczny, ograniczony
z  bogevischs büro architekten
2 miejsce
(2/30)
MIES VAN DER ROHE PREIS  2015 – projekt Edge House
z Mobius architekci
nominacja
 2014 Mieszakć w Heildelbergu – teren konwersji Rohrbach
z von Einsiedel Architekten
 5 miejsce
 INTERNATIONAL PROPERTY AWARD dla projektu Edge House
z Mobius architekci
I nagroda
Ambasada Niemiecka w Kairze (otwarty, dwufazowy Konkurs)
z BESS ARCHITEKTEN
II nagroda
(2/106)
Mieszkać przy placu Schinkelplatz „Von Preußen nach Europa“, Berlin
z O&O Baukunst
III nagroda
Teren rekreacyjny ośrodka Diecezji Berlińskiej w Alt-Buchhorst I nagroda
B&B Hotel Englische Straße, Berlin
z O&O Baukunst
3 miejsce
2013 Nominacja z projektem Metropol Parasol do URBAN INTERVENTION AWARD 2013
z J.Mayer H.
nominacja
OGRÓD XXI wieku i pawilon wystawowy w Łazienkach Królewskich w Warszawie
międzynarodowy, dwufazowy konkurs
z KKM Kozień Architekci
3 miejsce
Kwartał zabudowy mieszkaniowej Humboldthafen koło Dworca Głównego w Berlinie
z O&O Baukunst
2 miejsce
Przebudowa i rozbudowa urzędu poczty na cele mieszkalne
z O&O Baukunst
1 miejsce
Siedziba Urzędu Ochrony przed Promieniowaniem w Berlinie
z O&O Baukunst
wyróżnienie (4/96)
Centrum Sądownicze w Monachium
z O&O Baukunst
wyróżnienie
Nominacja z projektem Metropol Parasol do Mies van der Rohe Award 2013
z J.Mayer H.
finalista (5/355)
2012 Mieszkać w Lipsku – Wintergartenareal, Lipsk
z Ortner & Ortner Baukunst
4 miejsce
“DESIGN & GESUNDHEITSWIRTSCHAFT” – Kooperacje branż kreatywnych i branży zdrowia
z Grauwert i AGAPLESION BETHANIEN DIAKONIE
7 miejsce
2011 Centrum Nauki Kopernik  w konkursie „Polska Pięknieje”
w kategorii „obiekt turystyka“
I nagroda
Nominacja SARP dla „Centrum Nauki Kopernik“ do nagrody Miesa van der Rohe
z Rar 2 Jan Kubec
nominacja
2010 Najlepszy projekt miejski – „Centrum Nauki Kopernik“ laureatem nagrody
miesięcznika „Eurobuild Construction & Properties“
1 miejsce
2009 Centrum medialne –  Medien Zentrum Mittweida, 2009
z Bess Architekten
wyróżnienie
2008 „Europejskie zrzeszenie interesów IGOB droga kolejowa Berlin-Gorzów Wlk. – EWIV“ (Coqui Malachowska Coqui – członek zrzeszenia i kierownik polsko-niemieckiej grupy zagospodarowania otoczenia dworców) „Zrzeszenie Roku 2008“ wyróżnienie
2007 Plac Bankowy, ulica Senatorska, Plac Teatralny, Warszawa
otwarty konkurs międzynarodowy
z Bernd Bess Architekten
2 miejsce
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, otwarty konkurs międzynarodowy
z Ingarden & Ewy/Kengo Kuma associates
wyróżnienie
2006 Kompleks  handlowy – Neue Mitte Garbsen
urbanistyczny konkurs  ograniczony
z Ortner und Ortner Baukunst
3 miejsce
Plan regionalny – Grünes C Pilot der Masterplanung: grün, Bonn
zaproszony, dwustopniowy konkurs,
z Process Yellow  i Johannesem Gnädingerem
2 miejsce
Hotel van der Valk, Düsseldorf
konkurs międzynarodowy ograniczony
z Ortner & Ortner Baukunst
1 miejsce
2005 Holcim Award  Sustainable Development, (400 zgłoszeń)
für Metropol Parasol Plaza de encarnacion – Sevilla
International Competition for ideas  z Jürgenem Mayerem H.
brąz
Zespół Szkół Zawodowych- Oberstufenzentrum
Bautechnik II/ Holztechnik  Berlin-Weissensee
z Bess / Vehling Architekten
wyróżnienie
2004 Kwartał zabudowy – Johann Wolfgang Goethe-Universität,
Frankfurt/Main Bockenheim,
otwarty, międzynarodowy konkurs urbanistyczny
z Lechner+Lechner
5 miejsce
(5/213)
plac  – Plaza de Encarnacion,
międzynarodowy, dwufazowy konkurs ideowy
z Jürgen Mayer H
1 miejsce
2003 park zamkowy – Schlosspark Finsterwalder
z R. Finsterwalder
4 miejsce
2002 mensa studencka – Humboldt-Universität zu Berlin Mensa
Berlin-Adlershof,
międzynarowody konkurs
z R. Finsterwalder, S. Schindler
wyróżnienie
2000 siedziba Landu Mecklenburg-Vorpommern/Brandenburg
– Landesvertretungen Mecklenburg-Vorpommern/Brandenburg, Berlin
międzynarodowy konkurs
z Witschurke+Meyer,
wyróżnienie
1998 Tereny zewnętrzne Dworca Głównego w Berlinie – Plätze
des Lehrter  Stadtbahnhof, Berlin
zaproszony, międzynarodowy konkurs
z Bode Williams u. Partner
3 miejsce
1996 Ogród – Garten Schrickel, Berlin
zaproszony konkurs
1 miejsce
Park nad rzeką Havel – Uferpark und –promenade Quartier
Pulvermühle, Berlin-Oberhavel
z D. Schrickel
3 miejsce
Plac -Platz der Befreiung, Schwedt / Oder
z  Thomas Kuhn
3 miejsce
1994 współczesna Kultura Ogrodowa – Milanówek 1 miejsce
1991 Centrum miejscowości – Ortskernsanierung Steinkirchen,
Gemeinde Steinkirchen, z Wankner und Fischer
3 miejsce
1990 Tereny konwersji – mieszkalnictwo – Leitlinien Wohnumfeldverbesserung
Kasernenviertel Regensburg
7 miejsce